KURUMSAL

- Eğitimi temel ihtiyaç kabul eden,
- Öğrencilerine ve velilerine her türlü eğitim fırsatını tanıyan,
- Gelişmeyi ve öğrenmeyi karşılıklı olarak destekleyen,
- Duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilen,
- Tüm fikirlere açık olan,
- Doğruları yaptığında tepkilerden korkmayan,
- İletişim ve teknolojiye önem veren,
- Yüksek moral gücüne sahip,
- Her gün daha iyiye ve güzele ulaşmak için çalışan,
- En değerli varlığını bize emanet eden her veliye emanet etmenin güven, huzur ve mutluluğunu yaşatan
- Sevgi büyüten, sevgiyle büyüten, çoğalan "Saygı" ailesiyiz.
Tüm özel bireylerin,
- Sunduğumuz hizmetlerden yararlanması,
- Toplum yaşamına uyum sağlaması,
- Yapabileceklerinin en iyisini yapması,
- Yaşadıklarının ve hissettiklerinin her alanda toplum tarafından kabullenilmesi,
- Yüreklerindeki sesin duyurulması,
- Saygı, sevgi ve hoşgörüyle beslenen toplumsal bir bilinç ile desteklenmesi için varız
Kurum binamız 500 m² yerleşim alanında 1572 m² kullanım alanına sahiptir. 4 Katlı ve 10 daireden oluşan kurum binamızda asansör bulunmaktadır. Bedensel Engelli bireylerin kullanımına uygun fiziksel koşullar sağlanmıştır. Kurum binamız kamera sistemi, yangın alarm sitemi, gaz detektörleri, duman detektörleri v.b. güvenlik önlemleri ile donatılmış olup ısınma doğalgazla sağlanmaktadır.
Kurumumuz;
- 24 Adet Zihin Engelliler Destek Eğitim Programı Bireysel Eğitim Odası
- 3 Adet İşitme Engelliler Destek Eğitim Programı Bireysel Eğitim Odası
- 3 Adet Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Bireysel Eğitim Odası
- 1 Adet Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı Bireysel Eğitim Odası
- 2 Adet Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı Fizyoterapi Salonu
- 3 Adet Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programı Grup Eğitim Odası
- 2 Adet Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Grup Eğitim Odası
- 1 Adet İşitme Engelliler Destek Eğitim Programı Grup Eğitim Odası
- 1 Adet Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı Grup Eğitim Odası
- Görüşme Odası
- BEP Kurulu Odası
- Öğretmenler Odası
- Veli Bekleme Salonu
- Uygulama Evi
- 2 Adet Büro
- Çok Amaçlı Salon olmak üzere 40 Eğitim odası ve 9 adet idari bölümden oluşmaktadır.
Kurumumuzda, Destek Eğitim programlarının gerektirdiği fiziki şartlar çerçevesinde düzenlenen eğitim odalarında yaklaşık 600 öğrencimizle eğitim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.
"Özel eğitime muhtaç yurttaşlarımıza, beklentilerinin de ötesinde en kaliteli hizmeti sunmak ve saygınlığımızı başarılarımızla perçinlemek" hedefine ulaşmanın alanında uzman, mesleğine âşık ve sevgi dolu bir ekibin özverili çalışmalarından geçtiğine inanıyoruz. Bizler, "Tüm fiziksel donanımlarıyla, araştırmacı ruhun çeşitli projelerle desteklendiği, sanatı ve kültürü içine sindirmiş, bilgide yetkin ekibiyle gittikçe gelişen bir kurum olma kimliğini sürdürmeyi” ilke ediniyoruz.
Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerimiz, uzman ve deneyimli meslek elemanlarınca bir ekip çalışması şeklinde yürütülür. Öğrenci aileleri ve diğer uzman kurum ve kuruluşlar da bu ekibin ayrılmaz üyesidirler.
Özel eğitime ihtiyacı olan tüm bireyler; ilgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda ve ölçüsünde özel eğitim hizmetlerinden yararlandırılır.
Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitimine erken yaşta başlanması esastır.
Özel eğitim hizmetleri, özel eğitime ihtiyacı olan bireyi, sosyal ve fiziksel çevrelerinden mümkün olduğu kadar ayırmadan plânlanır ve yürütülür.
Özel eğitime ihtiyacı olan bireyin eğitim performansları dikkate alınarak; amaç, içerik ve öğretim süreçlerinde uyarlamalar yapılarak, akranları ile birlikte eğitilmelerine öncelik verilir.
Özel eğitime ihtiyacı olan birey için, bireysel eğitim plânı hazırlanır ve eğitim programları bireyselleştirilerek uygulanır. Bu programlar eğitim süresince geliştirilir.
Saygı Özel Eğitim Kurumlarında eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri bireyin özelliklerine uygun eğitim ortamlarında verilir.
Ailelerin, özel eğitim sürecinin her boyutuna aktif katılmaları ve eğitimleri sağlanır.
Özel eğitim hizmetleri, özel eğitime ihtiyacı olan bireyin toplumla etkileşim ve karşılıklı uyum sağlama sürecini kapsayacak şekilde plânlanır.


Hakkımızda

Özel Saygı Özel Eğitim Kurumları 21 Ekim 2001 tarihinde Ankara Saygı Özel Eğitim Kurumlarının Konya Şubesi olarak, Konya da ilk defa Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Özel Eğitim Merkezinin kapılarını hemşerilerinin hizmetine açtı. 24 Ekim 2002 tarihinde eğitim hizmeti durma noktasına gelen başka bir kurumu devraldık. "Eğitim Her Çocuğun Hakkıdır, Yanınızdayız Yakınınızdayız, Gelin Birlikte Başaralım" sloganlarıyla mutlu olmanın yolunun hizmet verdiğimiz insanları mutlu etmekten geçtiğine inanarak ilk gün ki hedefimiz olan bir aile olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 04 Ekim 2005 tarihinde Meram Şubemizi, 18 Eylül 2006 tarihinde de Konevi Şubemizi eğitim kervanımıza dâhil ettik. Meram bölgesinde hizmetlerimizi devam ettirirken eğitim kalitemizi bir üst düzeye çıkarmak için 16 Ağustos 2011 tarihinde şubelerimizi Nakipoğlu Mah. Hacıhasanbaşı Cad. No: 63 de Karatay / KONYA adresinde bulunan 1500 m2 kullanım alanlı binamıza taşıdık. Fiziki koşulları daha uygun olan yeni binamızda 10 servis aracı ile 600 öğrencimizle eğitim hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz.

Şirketimiz bünyesinde faaliyet gösteren şubelerimizde başarılı ve özverili çalışmalarıyla SAYGI isminin alanında marka olmasında büyük emeği ve alın teri bulunan ve büyük SAYGI Ailesinin temel unsurlarından birini oluşturan 80 kişiyi aşkın kadromuzun ve geçmişte beraber olduğumuz şu an aramızda bulunmayan her kademedeki çalışanlarımızın çalışmalarını takdirle anıyor, kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Eğitim, toplumun gereksinim duyduğu, sosyalleşmiş bireylerin yetiştirilmesine sistemli bir katkıda bulunmaktır. Saygı Özel Eğitim Kurumları Özel Eğitime ilgi duyan veya katkıda bulunan her kişi veya kurumun yanında olmuştur. Her zaman kucağını açmıştır.

Saygı özel eğitim kurumları ilan ettiği hedefleri gerçekleştirmek için 2002 yılından başlayarak yazılı basında, Konya’daki yerel ve bölge televizyonlarında özel eğitime muhtaç bireylerin eğitimi ve özel eğitimin önemi konusunda kamuoyunun dikkatini çekmek, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek adına canlı tv programları ve çıkardığı aylık dergilerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Bizler, "Tüm fiziksel donanımlarıyla, araştırmacı ruhun çeşitli projelerle desteklendiği, sanatı ve kültürü içine sindirmiş, bilgide yetkin ekibiyle gittikçe gelişen bir kurum olma kimliğini sürdürmeyi” ilke ediniyoruz.

Bizler, insan eğitmenin bilinci içinde olduğumuzu biliyor ve sağlıklı bir eğitim süreci sağlayabilmek için her zaman fikirlerinizi, önerilerinizi paylaşabileceğimiz bir kurum olmayı diliyoruz.

Kurum ve Kuruluşlarıyla alanında örnek olan ve birçok ilkleri başaran, eğitime ve kamuoyuna katkılarıyla marka olmamızda emeği geçen, Özel Eğitim Alanındaki çeşitli projelerde ve kültür sanat etkinliklerinde yanımızda ve yakınımızda hissettiğimiz kişi ve kuruluşlar ile "Gelin Birlikte Başaralım" sloganımıza icabet eden değerli velilerimize SAYGI ailesi olarak teşekkürü bir borç biliriz…