Eğitimlerimiz

Özel Eğitim

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitimlerini sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel ve geliştirilmiş eğitim programları ile bu bireylerin tüm gelişim alanlarındaki özellikleri ile akademik disiplin alanlarındaki yeterliliklerine dayalı olarak hazırlanmış uygun ortamlarda sürdürüyoruz.

Bireysel Eğitim

Her çocuk için gelişim ve bireysel yeterlilikleri dikkate alınarak özür grupları ve dereceleriyle özür niteliğine göre belirlenmiş destek eğitim programları doğrultusunda özel hazırlanmış bireysel eğitim programı ile birebir uygulanan eğitim çalışmalarıdır.
Kurumumuza başvuran her öğrencinin ön değerlendirmesi uzmanlar tarafından alınır. Çeşitli gelişim envanterleri, testler ve ölçüt bağımlı ölçü araçları kullanılarak yapılan değerlendirme sonucunda uygun şekilde ailenin görüşleri de alınarak çocuğa uygun bireyselleştirilmiş eğitim programı hazırlanır ve uygun eğitim ortamlarında eğitim sürdürülür.

Grup Eğitimi

Çevresi ve akranlarıyla iletişim kurabilme, özgüven geliştirme, sıra alma, paylaşma, hedeflenen amaca grupla birlikte ulaşma becerileri kazandırma, grupta oluşan problem davranışları sona erdirme amacıyla yapılan eğitim çalışmasıdır. Gruplar, engel niteliği ve derecesi, engellinin takvim yaşı ve gelişim özellikleri dikkate alınarak oluşturulur.

DERS VE EĞİTİM VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ